video poker oyunları

Video Poker

Video Poker Oyna

Video Poker Kuralları ve Stratejileri

Video poker oyunlarının aslında dünya çapında oldukça iyi tanınan bir gazino oyunu olan Poker’in video versiyonundan başka bir şey değildir! Makaralarında semboller yerine kağıtlar bulunan bir slot makinesi düşünün, bu oyun poker elleri ve poker kuralları ile oynanan bir poker versiyonudur. Bu oyun karışımı kısa zaman içerisinde kendisini kabul ettirmiş ve dünya çapında büyük başarı sağlamıştır. 

Ücretsiz Poker Oyna

Bu oyunlar tüm video makinesi oyunları ve poker oyunları hayranları arasında çok tutulmuştur. Özellikle de online video poker oyunlarının çeşitliliği çok ama çok geniştir. Bu oyunların en popüler olanları genellikle nereye giderseniz gidin değişmez: Jokers Wilds, Jacks or Better ve Deuces Wild. Türkçe video poker oyununun amacı diğer klasik poker oyunlarının aynısıdır – oyunun sonunda en güçlü poker elini oluşturmak!

Makina Pokeri ve Çeşitleri Nelerdir?

 • Jacks or Better
 • All American 
 • Joker Poker 
 • Aces And Faces 
 • All American 
 • Bonus Poker 
 • Deuces Wild 
 • Double Bonus 
 • Five Draw Poker 
 • Jacks or Better 
 • Joker Poker 
 • Multihand All American 
 • Multihand Bonus Deluxe 
 • Multihand Bonus Poker 
 • Multihand Deuces Wild 

Video Poker Elleri

Herhangi bir video poker oyununda oluşturulacak olan her türlü elde beş kağıt bulunması zorunludur. Geleneksel Türkçe poker oyununun aksine, bu oyunun kurallarına göre oyuncu istediği kağıtları tutup, istediklerini belirleyerek eline daha iyi kağıtlar geleceğini umarak yenileriyle değiştirebilir.

Video Poker El Sıralaması

En sonda elinizde oluşacak olan ellere dikkat edin, bu el kazanıp kazanmadığınızı ve kazandıysanız ne kadar ödeme alacağınızı belirleyen eldir, bu yüzden elinizdeki ilk kağıtlardan elinizde tutacaklarınızı iyi belirlemelisiniz, tabii ki diğer kağıtlardan ne geleceği tamamen şansınıza bağlıdır.

Eğer video poker ellerinin üstünlük derecelerini öğremek istiyorsanız, şimdi bu sıralamayı sizlerle paylaşacağız, o yüzden elinize bir kağıt ve kalem alın ve üstünlük sıralamasını mutlaka not alın: Per, Döper, Üçlü, Kent, Floş, Ful, Kare, Sıralı Floş ve Floş Royal.

Video poker kurallarına göre, kağıtların değerleri Texas Holdem poker oyunundaki kağıt değerleinin aynısıdır. Diğer birçok oyunda kullanılan bir terim olan Per, aynı değerde iki kağıttan oluşan bir çifttir. Döper, aynı değerde kağıtlardan oluşan iki çift anlamına gelir. Üçlü, adından da rahatlıkla anlayabileceğiniz gibi, aynı değerden üç kağıttan oluşan eldir. Floş, aynı seriden beş kağıttan oluşur. Ful aynı deerde iki kağıt ve bunların yanında aynı değerde üç kağıttan oluşur. Kare, aynı değerdeki dört kağıttan oluşmaktadır. Sıralı floş, tıpkı floşta olduğu gibi aynı seriden beş kağıttan oluşur, ancak bu sefer bu kağıtların rakam değerleri birbiriyle ardışık olmalıdır. Son olarak, aynı seriye ait en büyük ardışık beş kağıttan oluşan ele (As’tan başlyan) ise Floş Royal adı verilir.

Video Poker mi Geleneksel Poker mi?

Bir Türkçe video poker oyuncusu diğer oyuncularla oyun oynamaz, bunun yerine sadece makineye karşı oynar ve elde ettiği kazanç bellidir. Video poker oyunlarının bu yönü, slot makinelerine çok benzer, ve aynı zamanda hem poker hem de video makinelerini seven oyuncular için mükemmel bir seçenek olmaktadır, zira oyun her iki oyunun en iyi taraflarını bir araya getirmekte ve her iki oyunu da tercih edenler için büyük heyecan sunmaktadır. Günümüzde oyuncular arasında video poker stratejileri ve sistemleri dillendirilmektedir. Video poker strateji çizelgeleri en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden birisidir. Ancak diğer birçok gazino oyununda da kullanılan bu benzer taktikleri bu kez görmezden gelmeyin. Hesabınıza yeteri kadar para bulunması şartıyla, şansınız en sonunda dönene kadar kaybetmeyi amorti edebilir ve sonunda büyük kazançlar elde edebilirsiniz!

© Copyright 2019 - 2023 GazinoOyunlar.com - All Rights Reserved